Bebeklerde pişik nasıl geçer? | Kadınlar Matinesi
Anne & Çocuk

Bebeklerde pişik nasıl geçer?

Bebeklerde pişik çok sık rastlanan ve gidermesi güç bir rahatsızlık olan pişik genellikle bebek bezi ıslak kalınca ortaya çıkan bir deri sorunudur. Bebeklerde pişik önlem alınmazsa devamlı hale gelir ve bebeğinizde çeşitli hastalıklara yol açar.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Bebeklerde pişik fazlaca rastlanan ve zor geçen bir cilt sorunudur. Her türlü önlemi almanıza rağmen bebeğinizde pişik oluşuyor fakat siz bebeğinizin bezini fazlaca sık değiştirdiniz gene de pişiği engelleyemediniz… Detaylar haberimizde…

Bebeğinizin idrarındaki naturel amonyak ve dışkısındaki bakteriler pişiğin başlıca sebebidir. Duyarlı bir deriye haiz bebekler daha acil pişik olur zor atlatırlar.

bebeklerde pişik oluşumunun bir diğeri sebebi ise vücuttaki naturel koruyucuları uzaklaştıran sert ve sağlıksız sabunlardır.

Çocuk bezinin üzerine giydirilen naylon ve plastik kıyafetlerin beze hava aldırmaması ve sonucunda pişik oluşumu.

Yavrunuz fazla şişman ve fazlaca hareketliyse vücudunda pişikler olabilir.

Bebek bezlerindeki deterjanların ve bezin emdiği solüsyonların yetersiz durulanması sonucunda bebeğinizin bez ile temas eden ve kapalı kalan kısımlarında oluşur.

Bebeklerde pişik nasıl geçer? 

Bebeklerde oluşan pişiği engellemek için ilk olarak pişik oluşan bölgenin temiz ve kuru olması gerekir. Her fırsatta bezi açıp bebeğinizin altını havalandırmalısınız.

Bebek bezi seçerken bebeğinizin kilosuna ve yaşına dikkat etmelisiniz. Oldukça sıkan bez havasız bırakacak, bol miktarda gelen bez ise sızdırma yaparak hem bebeğinizi rahatsız eder hem de pişik yapar.

Yavrunuz altına yaptığında temizlemek için ıslak mendil şeklinde ziyanı dokunan ürünleri kullanmak yerine yıkayarak ya da ıslak bir pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Bebeğinizi sabunla fazlaca sık yıkamamalısınız. Sabun ve diğeri kimyasallar derinin koruyuculuğunu yok eder.

Yavrunuz pişik olduğunda bitkisel şekilleri de deneyebilirsiniz.
Pişiğe yoğurt sürebilirsiniz. Bu pişiğin yayılmasını önler ve sızısını alır.

Yüzyıllardır kabul edilmiş en etkili yöntem ise zeytinyağını kavurup sürmektir. Düzgüsel olarak ısısının düşmesini bekledikten sonrasında bu uygulamayı yapmalısınız.

Vazelin ve hamur harcı harcı nişastasını karıştırıp bir hamur harcı harcı elde edin ve bölgeye sürün.

Ceviz yapraklarından çay yapmış olup pişik olan bölgeye sürebilirsiniz.

Yavrunuz pişik olduğunda ilk olarak doktorunuza götürmeli ve uygun tedavi yöntemlerini denemelisiniz. Verdiğimiz bitkisel tedavi yöntemlerini de denemeden ilkin kesinlikle doktorunuza danışınız.

Etiketler

1 Yorum “Bebeklerde pişik nasıl geçer?”

  1. Sudokrem kullanın hemen geçiriyor. Biz uzun zamandan beri kullanıyoruz. Tabi en önemlisi bezi sık sık değiştirmek. Örneğin bebek uykudan her uyandığında çiş yapmış oluyor uyandığında bezini değiştirin pişik olmaz bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir