Erkek çocuk yetiştirmekle ilgili bilmeniz gereken 7 şey | Kadınlar Matinesi
Anne & Çocuk

Erkek çocuk yetiştirmekle ilgili bilmeniz gereken 7 şey

Oğlunuzu büyütürken erkek çocuklarına özel durumlarla karşılaşabilirsiniz...

Şimdi Oriflame'e katılın!

Erkekler, kızlara gore oldukça farklıdırlar. Her aynı temel sevgi, ilgi ve alakaya gereksinim duysa da kızların ve adamların ilgi duydukları mevzular değişik olabilir…

1. Riskli davranışlara meyillidirler

Bir oğlunuz olduğunda ilk öğreneceğiniz şeylerden biri onun riskli davranışlara eğilimli olduğudur. Sınırlarını zorlamayı severler. Düşmeden ilkin kenara ne kadar yaklaşabileceklerini görmek isterler. Doğal tüm bu davranış şekilleri annelerin sinir krizi geçirmelerine sebep olabilir. Sıyrıklar ve morluklar, hatta kimi zaman de kırıklara hazır olmalısınız, bu onun doğasında var.

 

2. Fazlaca fazla kelimeye gereksinim duymazlar

Oğlanlar oldukca konuşmaya ya da kendileri ile oldukca fazla konuşulmasına gereksinim duymazlar. Bir çok adam evladı kelimeleri kullanmak yerine sesler çıkarmayı tercih eder, mesela otomobil sesleri. Normal olarak oğlunuzla konuşmalısınız fakat onların bundan kızlar kadar hoşlanacağını sanmayın.

3. Kirlenmeyi severler

Bu oğlan annelerinin çabucak öğrendiği bir öteki şeydir; onlar kirlenmeyi severler! Saatlerce çamurun içinden çıkmayabilirler. Bir ihtimal yalnız dışarı çıktığında giymesi için giysiler ayırabilir, böylece sizin çığlıklar atarak zevkle seçip aldığınız kıyafetlerin parçalanıp kirlendiğini görmekten kaçınabilirsiniz.

 

4. Açık havayı severler

Erkek çocuklar açık havayı ve açık havada oynanabilecek her türlü oyunu sever. Yaş ilerledikçe yalnız arkadaşları ile konuşurken bile açık havada olmayı tercih ederler. İlk yıllarından hayatlarının sonlarına kadar erkekler açık havayı sever.

 

5. Ne giyindikleri mühim değildir

Birkaç favori giysisi olabilir fakat giyinmek oğlanlar için asla kızlarda olduğu benzer biçimde mühim bir mevzu haline gelmeyecektir. Doğal aynı şey sizin de ilgilendiriyor olmak zorunda değil.

6. Tekerleği olan şeyleri severler

Erkekler çoğu zaman erken yaşta tekerlekli şeylere dair bir keyif geliştirirler. Bu seneler içinde değişik şekillerde su yüzüne çıkıp duracaktır.

 

7. Annelerini derinden severler

İşte bir anne için adam çocuk sahibi olmanın en tatlı yanı: Onlar yaşamları süresince annelerine düşkün olacaklardır. Asla bitmeyecek bir sevgiden bahsediyoruz. Söz mevzusu anası olduğunda adamların naturel koruyuculukları devreye girer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir