Okul çantası modelleri, okul çantası nasıl seçilmeli? | Kadınlar Matinesi
Anne & Çocuk

Okul çantası modelleri, okul çantası nasıl seçilmeli?

Okulların açılma tarihinin yaklaşmasıyla öğrencileri ve velileri, okul alışverişi telaşı sardı. Özellikle okul çantası arayışları tüm hızıyla başladı. Okul çantası modelleri, okul çantası nasıl seçilmeli, okul çantası nasıl taşınmalı sorularının tüm cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Yeni eğitim ve öğretim periyodunun açılmasının yaklaşmaya başladığı şu tarihlerde,  öğrencileri ve velileri bir alışveriş telaşı aldı gidiyor. Bilhassa okul çantası seçiminde oldukça titiz hareket etmek gerekiyor. Zira okul çantası,  hem bel ve kemik sağlığı açısından oldukça mühim hem de uzun seneler kullanılabilmesi açısından oldukça kaliteli bir seçim yapılması gerekiyor.

Kaliteli okul çantası bulmakta zorlanıyor ve model seçiminde bir türlü güvenilir olamıyorsanız ilk olarak sizlere birkaç model tanıtabiliriz.

İşte adam öğrenciler için seçmiş olduğumuz okul çantası modelleri… 

Çanta seçiminde bilhassa konforlu ve kullanışlı çanta seçmek oldukça mühim bir yer tutuyor. Bu durum çantanın hem uzun süre dayanmasına hem de bel ve sırt bölgesinde gelişebilecek ağrıların evvelinde önlenmesini sağlıyor. Sizin için seçtiğimiz adam okul çantası modelleri okul çantası

 

Kız talebe okul çantası modelleri

Kız öğrenciler için okul çantası modellerinde fazlaca fazla çeşit mevcut. Sadece velilere tavsiyemiz kız öğrenciler için okul çantası seçerken renginden ve süsünden ziyade konforuna ehemmiyet vermek. Sizler için araştırıp seçmiş olduğumuz kız talebe okul çantası modelleri size çanta seçiminde destek olacaktır.

İşte kız öğrenciler için seçmiş olduğumuz okul çantası modelleri

Öğrencilerin okulda kullanmış oldukları çantalar, ileriki zamanlarda ciddi kas ağrılarına ve kemiklerde eğilmelere sebebiyet verebilir. Bundan dolayı okul çantası seçerken bir ekip noktalara dikkat etmek gerekir. Okul çantası nasıl seçilmeli sorusunun yanıtını hemen hemen bilmiyorsanız sizler için araştırmış olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz.

 

 

Okul çantası nasıl seçilmeli?

Sırt çantası tek taraflı olarak taşındığında ‘skolyoz’ olarak isim verilen omurganın yana kayması olarak isim verilen bir hastalığa sebebiyet verebilir.  Ağırlığın tek tarafa bindirilmesi o bölgeye olan baskıyı normalden daha çok arttırmaya sebebiyet verebilir.  Tek taraflı omurgaya yüklenmekte ciddi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Bundan dolayı okul çantalarının…

1. Geniş yumuşak askılı ve iyi omuz pedi olan sırt çantası seçin.
2. Çantada yer edinen sırt pedinin iyi ve kaliteli olanlarını tercih etmeye çalışın. Aksi taktirde çantanın içinde yer edinen kitaplar ve defterlerin sivri ucu sırtınıza batarak rahatsız edebilir.
3. Üstünde tekerlek olan Roler sırt çantası bilhassa fazlaca ağır taşıyan öğrenciler için merdiven çıkarken daha rahat olabilir.
4. Okul çantasının askılarını iki omuza ağırlık binecek şekilde doğrusu eşit olarak ayarlayınız. Böylelikle tek bir omuza ağırlık yüklenmesini engellemiş olmuş olursunuz.
5. Sırt çantasının her iki askısını da kullanarak iki omzunuza geçirin. Sırt çantanızı tek omuz ile taşımayın.
6. Okul çantasını seçerken hem de bel bölgesinde kayış olanları da tercih etmeye çalışın. Bu şekilde ağırlık her bölgeye eşit olarak dağılacaktır.

Okul çantalarının ağırlığı nasıl olmalıdır?

Okul çantasının ağırlığı vücut ağırlığının averaj yüzde 10-15’i kadar olmalıdır. Bu oran ilköğretim  çocuklarında 3-4 kilogram, öteki çocuklar da ise averaj 5-8 kilogram içinde olmalıdır.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close