"Rejiden al haberi" | Kadınlar Matinesi
Anne & Çocuk

“Rejiden al haberi”

Show TV'de yayınlanan "Çocuktan Al Haberi" yarışmasında, masum çocuklarımızın nasılda reyting için kullanıldığı gün gibi ortada.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Show TV’de yayınlanan ve Evrim Akın’ın sunuculuğunu yapmış olduğu “Çocuktan Al Haberi” adlı yarışmada, masum evlatlarımızın nasıl reyting için kullanıldığına şayit oluyoruz.

Ebeveynler, evlatlarının tüm gelişim alanlarını dış faktörlerden koruyarak tamamlamasını sağlamakla yükümlüdürler. Çocuklar, gelişimlerine katkı sağlayacak aktivitelerde bulunmaları adına teşvik edilmelilerdir.

Söz mevzusu yarışmada miniklerin verdiği büyük cevaplar herkesi şaşırtıyor ve ekrana kilitliyor, dolayısıyla da kanalın reytingleri artıyor ve para kazanıyorlar. Aslına bakarsak bu bant cevaplar ufaklıklara öğretilerek onların daha fazlaca ilgi görmesi amaçlanıyor. Uzmanlar küçücük masum evlatlarımızın bu tür bir tiyatroya alet olmaması için tüm ailelerin aklı selim olmasını öneriyor.

Reji tarafından sorulan sorulara değişik cevaplar üretilerek bunlar evlatların gerçek cevaplarıymış şeklinde onlara öğretiliyor ve kayıt tuşuna basılıyor. Evrim soruyu soruyor ve oynat bakalım “ne kadarda akıllı cevaplar veriyormuş miniklerimiz” diye bizim sevgimizi kullanıyorlar. Evlatlarımızın gelişimini negatif etkiyecek bu ve benzeri programların RTÜK tarafınca kaldırılması bilgili izleyicinin bir isteği olarak göze çarpıyor.

Etiketler

2 Yorum ““Rejiden al haberi””

  1. Çok güzel duyar kasmışsınız. Banttan cevaplar olduğu belli oluyor zaten. Zira canlı yayın da yapmıyorlar. Bu çocuklara duyar kasacağınıza önce sabah kadın programları kuşağında kullanılan reyting uğruna cinnet geçirttirilen kavga ettirilen kadınları görün. Kaldı ki bu programdaki çocuklar zaten youtuber.

    1. Toplumsal meselelerin hepsine değinmeye çalışıyoruz. Yorumunuz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir