Slime hamuru nasıl yapılır? | Kadınlar Matinesi
Anne & ÇocukEtkinlikler

Slime hamuru nasıl yapılır?

Son zamanlarda büyük küçük demeden herkesin eğlencesi haline gelen slime'ı (slaym) hamuru evde kendiniz de yapabilirsiniz

Şimdi Oriflame'e katılın!

Çocukken oynadığımız oyun hamurlarını hepimiz bilir. Bu oyun hamurlarının değişik bir versiyonu çıktı ve her yaştan insanoğlunun ilgi odağı oldu. Slime, aslına bakarsak hamurdan birazcık daha yumuşak ve yapışmayan bir yapıya haiz. Oyuncak mağazalarında bulabileceğiniz slime’ları isterseniz kendiniz evde de yapabilirsiniz.

Slime (Slaym) nedir? 

Slime tutkal, su, boraks birleşimiyle elde edilmiş bir eğlence hamurudur.

Slime nasıl yapılır?

Malzemeler
1/2 su bardağı tutkal
1/2 su bardağı sıcak su
Besin boyası (isteğe bağlı)
1 yiyecek kaşığı boraks tozu

Yapılışı

1 yiyecek kaşığı boraksı, 1 su bardağı sıcak suyun içine koyup, iyice karıştırın. Boraks tozu tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Başka bir kavanoza, 1/2 su bardağı tutkalı ve sıcak suyu karıştırın. Bunu sulu bir yapışkan üretmek için yapıyoruz. Hazırlamış olduğumuz tutkallı suya, istediğiniz renkte besin boyası ya da sim ekleyebilirsiniz. Geniş bir kavanozun içinde, ilk olarak hazırlamış olduğumuz boraks karışımı ile tutkallı karışımı birleştirin. Ve iyice karıştırmaya devam edin. 30 dakika sonrasında slime hazır hale gelmiş olacak. Hazırladığınız slime katı olursa birazcık daha sıcak su ekleyebilirsiniz. Eğer slime sıvı olduysa karışıma birazcık daha boraks ilave edin.

Boraksız slime nasıl yapılır?

2 ya da 1/4 su bardağı mısır nişastasını, 1/2 su bardağı şampuanı ve 6 yiyecek kaşığı suyu iyice karışıtırın. İstediğiniz renkte sıvı ya da besin boyası eklebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir