Daha iyi seks için 8 egzersiz | Kadınlar Matinesi
Cinsel Yaşam

Daha iyi seks için 8 egzersiz

Egzersiz yapmak hayatınızdaki her şeye iyi gelecektir! Peki seks hayatınızı egzersiz ile nasıl renklendirebileceğinizi biliyor musunuz?

Şimdi Oriflame'e katılın!

Egzersiz yapmak hem ruh halinizi, hem de bedeninizi güçlendirip güzelleştirirken, seks hayatınızda da sürpriz etkilerle karşılaşabilirsiniz! Aşağıdaki egzersizleri tertipli olarak yapmış olursanız, seks hayatınız da canlanacak:

Kardiyo çalışın

Sık ve yoğun solumayı gerektiren kardiyo egzersizleri, vücuttaki kan akışını düzenleyerek yarar sağlarlar. Bu faydalardan en bilineni metabolizma hızınız arttığı için yağ yakımına ve kaslarınızın kuvvetlenmesine destek olması olsa da, kardiyo egzersizlerinin cinsel hayatınıza yapacağı katkı da büyük. Daha rahat ve etkin bir kan dolaşımı demek, daha kuvvetli orgazmlar ve erkekler için de daha kaliteli ereksiyonlar demek… Haftada 1-2 gün, bir uzman eşliğinde kardiyo çalışmaya başlamamanız için hiçbir sebep yok!

Yüzmeye vakit ayırın

Harvard Üniversitesi’nde meydana getirilen araştırmalarda, 60’lı yaşlarındaki adam ve hanım yüzücülerin cinsel hayatlarının kendilerinden 20 yaş genç insanlarınkinden çok da fazla değişik olmadığı ortaya çıktı. Yüzme egzersizleri yardımıyla hem dayanıklılığınızı hem de esnekliğinizi arttırırsınız, eskisinden fazlaca daha kuvvetli olmuş olursunuz. Bununla birlikte kan dolaşımınız da düzene girer. Vücudunuz şekillendikçe kendinize olan güveniniz artar, bu da daha çok libido demek! Haftada bigün de olsa, yüzmek için vakit ayırın.

‘Core’ egzersizleri ile orgazmlar şenlensin!

Karın ve bel bölgesini çalıştırmayı ifade eden ‘core’ egzersizler, cinsel hayatınız için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri. Zira kuvvetli, esnek bir core (karın ve bel bölgesi), sizi fazlaca daha kuvvetli ve yatakta da fazlaca daha esnek ve dayanıklı hale getirir. Üstelik egzersiz yaparken meydana gelen sürpriz orgazmlara da hazır olun! Bayanların karın kaslarını çalıştırdıkları egzersizleri yaparken uyarılarak orgazma ulaşmaları, coregasm olarak tanımlanıyor. Mekik ve benzeri hareketlerle bunu deneyimlemeniz mümkün.

Kurbağa pozunda kalınca

Bacağın iç kısımlarındaki ve kasık bölgesindeki kasları esnetmeyi elde eden bu poz, hem de kalçalara da esneklik kazandırıyor. Hem stresinizi azaltıyor, hem de seks esnasında daha hareketli olabilmenize destek oluyor. Egzersizden ilkin yada sonrasında yapılabileceği şeklinde yatmadan ilkin gevşeme egzersizi olarak da deneyebilirsiniz. Beş dakika kadar bu pozda kalmayı deneyin ve esnekliğiniz arttıkça pozun süresini arttırın.

Hinge egzersizini öğrenin

Hinge egzersizi, sırtınızı yada bacaklarınızı yormadan kendinizi “elverişli bir konumda” tutmanıza destek sağlar. Dik durmadan ilkin birkaç saniye 45 derecelik açıyla geriye doğru eğilin ve hareketi yeniden edin. Bu hareket zor fakat fazlaca fazla dayanıklılık yaratıyor.  Bunun yerine squat da çalışabilirsiniz.

Kucak kucak Kegel yapın!

Bayanların vajinal kaslarını güçlendirmek için bu kasları sıkıp bırakarak yapmış olduğu bir egzersiz olan Kegel, aslına bakarsak erkekler için de mümkün. Hanımlarda rahme giden kan akışını da arttırarak tane süreci problemlerine bile destek olabilirken, erkekler tertipli olarak Kegel egzersizi yaptığında erken boşalma ve ereksiyonu koruyamama şeklinde sorunların üstesinden gelebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close