Çocuk odaları için değişik tasarımlar | Kadınlar Matinesi
Ev & Dekorasyon

Çocuk odaları için değişik tasarımlar

Çocuk odası, hem çocuklar hem de ailelerin rahat edeceği bir ortam oluşturmalı. Peki hem çocukların eğleneceği hem de aileleri düşünmek zorunda bırakmayan dekorasyon nasıl olmalı? İşte çocuk odaları için değişik tasarım fikirleri...

Şimdi Oriflame'e katılın!

Dekorasyon söz mevzusu olduğunda anne babaları en oldukça zorlayan odaların başlangıcında odası geliyor doğal ki. Bunun sebebiyse odalarının rahat birer olmaktan oldukça fazlası olması ve çocuğumuzun gelişiminde etkili bir alanı olarak öne çıkması. Çocuk odaları evlatların hayal güçlerinin ve algılarının geliştiği, kendi kişiliklerini buldukları yerlerdir. Dolayısıyla odadaki tasarımın çocuğunuzu eğlendirmesi haricinde bir işlevi daha var: Onun fikir ve duygu dünyasını geliştirecek özellikte mobilya ve aksesuarlar seçmelisiniz. Fakat bunların hepsinden öte, evladınız odasını ne olursa olsun benimsemeli ve ona ilişkin bir alanı bulunduğunu kabullenmeli. Şu demek oluyor ki çocuk odası, çocuğunuzun kendine ilişkin evi şeklinde olmalı. Evlatların da bayılmış olduğu ve içinde kendilerini rahat ve mutlu hissettikleri çocuk odası Dekorasyonları çocuğunuzun kişisel gelişimine, kendine güvenine ve duygusal yapısına oldukça pozitif yönde katkılarda bulunuyor. Peki hem çocuğunuzun bayılacağı, hem de sizin içinizin rahat edeceği bir dekorasyon iyi mi olabilir? İşte bu yazımızda çocuk odası için esin arayan okurlarımıza birbirinden şahane havalı çocuk odası fikirlerini derledik…

Odaya çadır ilave edin

Çadırda vakit geçirmeye her çocuk bayılır! Evladınız için olmazsa olmaz ve kusursuz bir oyun alanı oluşturmak istiyorsanız şık bir çadırla bunu yapabilirsiniz!

Duvarlarında gerçek resimler kullanın

Resme ve görsel sanatlara yatkınlığı olan neşeli evlatların bu mevzuda hayal güçlerini geliştirirken bununla beraber onları eğlendirecek duvar resimleri de çocuk odaları için benzersiz bir dokunuş olabilir.

Duvarları kişiselleştirin

Çocuklar devamlı ilgilenilmek ve fark edilmek ister, onların daha özgüvenli ve toplumsal bireyler olabilmeleri için içinde yetiştikleri odada kişisel dokunuşların da olması koşul.

Dünyayı duvarlarında gösterin

Geleceğin gezginleri için mükemmel bir düşünce! Hem eğitici, hem de havalı… Çocuğunuzun dünyanın her yerini avucunun içi şeklinde bilebilmesi için her gün bakmış olduğu duvara dünyayı yansıtmanız kafi.

Oyun odası kurun

Çocuk odaları çoğu zaman oldukça fonksiyonu bir arada barındıracak şekilde, hem oyun odası hem emek verme odası hem de yatak odası olarak tasarlanır; fakat  imkanınız var ise oyun odasını ayırmanız oldukça daha mükemmel olacaktır.

Gökyüzünü odasına getirin

Gelişen teknolojiyle değişmeyen ender şeylerden biri de evlatların uzaya ve yıldızlara olan ilgileridir herhalde. Çocuğunuzun odası için satın alacağınız bir teleskop, onun geleceğine sağlam bir yatırım olabilir.

alanı yaratın

Çocuk odasının bir cephesini mükemmel bir tırmanma duvarına çevirmeye ne dersiniz? Hem muhteşem bir oyun alanı, hem de çocuğunuzu spora teşvik eden ve onun fizyolojik gelişimine katkıda bulunan şahane bir düşünce!

Ağaç ev

Ağaç ev tasarımına haiz yataklar çocuk odalarını benzersiz meydana getiren muhteşem mobilyaların başlangıcında geliyor ve son yıllarda da giderek yaygınlaşıyor ve çeşitleniyor. Hem kız hem de adam evlatların bayılacağı ve sahiplenebileceği bir yatak odası dizayn etmek istiyorsanız ağaç ev modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Tahta duvarlar

Duvarlara yazıp çizmek çocuklar için engellenemez bir eğlence! Çocuğunuzla duvarları çizmemesi için savaşmak yerine ona kara tahtadan bir duvar vererek özgürce ve hayal enerjisini kullanarak yazıp çizmesini sağlayabilirsiniz.

Tavan arasını bir serüven alanına çevirin

Eğer evinizde kullanmadığınız küçük bir tavan arası var ise o halde burayı düzenleyerek serüven dolu bir oyun alanına dönüştürebilirsiniz.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir