Bacak çatlakları nasıl önlenir? | Kadınlar Matinesi
Güzellik & Bakım

Bacak çatlakları nasıl önlenir?

Bacak çatlakları hem kadınların hem erkeklerin ortak sorunlarından bir tanesi. Peki bacak çatlakları neden olur? Hemen hemen herkesin ortak kabusu bacak çatlakları nasıl önlenir? İşte cevabı...

Şimdi Oriflame'e katılın!

Bacak çatlaklarının sağlığa herhangi bir tesiri olmasa da görüntüsü sebebiyle pek oldukca kişi için rahatsız edici olabilir. Bacak çatlaklarının sizin için sorun olmasını istemiyorsanız aslolan yapmanız gereksinim duyulan bacak çatlakları oluşmadan durumu denetim altına almak. Bacak çatlakları önlenebilir bir sorun bir tek ortaya çıktıktan sonrasında da en aza indirmek mümkün.

 Bacak çatlakları niçin olur?

Bacaklarda çatlak oluşumu bir çok süre buluğluk ve  benzer halde dönemlerde süratli kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşabileceği benzer halde  yada çeşitli kas yapıcı ürünlerin kullanımı sonrası kasların birden büyümesi ile yeterince esnek olmayan derinin yırtılmasıyla meydana gelebilir. Bunlarla birlikte süratli bir halde boy atıldığında da enine çizgiler ortaya çıkabilir.

Bu faktörler bacaklarda çatlak oluşumunu tetiklese de aslolan mesele cildin yeterince neme haiz olmamasıdır. Cilt yeterince nemli olmadığında esnekliğini kaybedeceği için içerideki kas yada yağ oranının artması cildi zorlayarak çatlamasına niçin olacaktır.

Bacaklarda çatlak oluşumu nasıl önlenir?

Yukarıda da söylediğimiz benzer halde bacak çatlaklarının sorun olmasını istemiyorsanız bacak çatlakları ortaya çıkmadan ilkin önlem almanız gerekiyor. Bunun en etkili yolu ise çatlak oluşumunu tetikleyen başlıca sebep olan esneklik azlığına önlem almaktır. Cildin esneklik kazanması için ilk olarak bol miktarda sıvı tüketmek ve tertipli spor yapmak gerekiyor. Bunlarla birlikte cildi nemlendirmek için organik yağlarla tertipli olarak masaj yapmmalısınız.

Etiketler