Cilt için uygun fondoten seçimi | Kadınlar Matinesi
Güzellik & Bakım

Cilt için uygun fondoten seçimi

Makyajın temel unsurlarından fondötenin en doğrusunu bulmak çoğu kadın için zor bir süreçtir. Gelin bu 3 ipucu sayesinde en etkili ürünü bulmanızı kolaylaştıralım

Şimdi Oriflame'e katılın!

Fondöten seçimi makyajın temelidir. Kendinize uygun bir fondötenle mükemmel görünürken, renk ve doku olarak kendinize uygun olmayan bir fondötenle güzelliğinizi fazlaca gölgeleyebilirsiniz.

Peki, hangi fondöten size uygun? Buna iyi mi karar verirsiniz?

1. Kolunuzda Denemeyin
Fondöten seçerken meydana getirilen ilk hata fondöteni kol içine sürerek denemektir. Cilt tonunuza uygun fondöten seçmek için yüzünüzle boynunuzun birleştiği noktada denemelisiniz. Fondötenin yüzünüzle boynunuz içinde renk eşitsizliği yaratmaması gerekiyor.

2- Cilt Tipinizi Dikkate Alın
Kuru, yağlı ya da karma ciltler için hususi olarak üretilen fondötenler her markada mevcut… Kuru cilde sahipseniz ıslak bitişli ve nemlendirme özelliği olan bir fondöten seçmelisiniz. Yağlı ciltlerin seçimi ise yağlanmayı denetim altına alacak ve pudra bitişli ürünlerden yana olmalı.

3- Tüm Gün Süresince Kontrol Edin
Fondöten almak için bir kozmetik markete gittiğinizde cildinizde olmasın ve satın almak istediğiniz ürünün tester’ını tüm yüzünüze uygulayın. Gününüzü bu şekilde geçirin ve fondötenin yapısını, rengini, kalıcılığını gözlemleyin. Gün sonunda pozitif izlenimler edindiyseniz ürünü satın alma sonucu verebilirsiniz.

Fondöten iyi mi uygulanır?
Muhteşem fondöten uygulaması, bir makyajın en mühim parçası diyebiliriz. Kusursuz bir cilt, her ortamda bir adım öne çıkmanın mühim koşullarından. Sen de fondöteni hatasız uygulama yöntemlerini öğrenmek ve yüz hatlarını vurgulamak ister misin?

Birinci adım:
Ilk olarak cildine teninle aynı tondaki fondöteni; alnına, burnuna, yanaklarına ve çenene olmak suretiyle uygula ve organik bir görünüm için, ince bir katman halinde parmaklarınla ya da fırçayla yay.

İkinci adım:
Peşinden yüz hatlarını belirginleştirmek için, cildinden bir ton daha koyu olan fondöteni; elmacık kemiklerinin altı, kaş üstü ve burun kemiğinin kenarlarına, küçük ve dar bir fırçayla uygula.

Uygulama sonrasında T bölgesi denilen alın ve burun kemiği üstü bir ton daha aydınlık kalmalı. Pürüzsüz bir tene ve belirgin yüz hatlarına haiz olmak işte bu kadar kolay!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir