Cilt lekeleri için: Beyazlatıcı krem tarifi | Kadınlar Matinesi
Güzellik & BakımSağlık

Cilt lekeleri için: Beyazlatıcı krem tarifi

Yaz boyu yoğun güneşe maruz kalan leke oluşumuna meyilli olan cildinizi beyazlatmak ve aynı zamanda var olan lekelerden de kurtulmak için bu leke kremlerini uygulayabilirsiniz. İşte, rahatlıkla kullanabileceğiniz tamamen doğal malzemelerle yapılan beyazlatıcı kremler...

Şimdi Oriflame'e katılın!

Ciltte dış etkenler dolayısıyla meydana gelen lekelerden kurtulmak zannedildiği kadar kolay olsa gerek. Tamamen ev koşullarıyla ve evindeki malzemelerle yapabileceğiniz cilt beyazlatıcı kremlerle, cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Sadece kremlerin içinde ne olduğu gereği (bilhassa limon) dışarı çıkarken kullanılmaması ve geceleri uykudan evvel kullanılması önerilir.

Cilt beyazlatma ürünleri geceleri artan ton artırıcı özelliklere haizdir. Zira biz uyurken cildimiz iyileşme döngüsünden geçer. Burada hormonlar salınır, kan dolaşımı artar ve gözenek açılır. Netice olarak, kremin cildin içine emilmesini ve nüfuz etmesini kolaylaştırır. İşte, cilt beyazlatıcı kir kremi…

1.tanım:

Malzemeler:
1 ½ fincan mütevazi organik yoğurt

1 tatlı kaşığı bal

2 çorba kaşığı limon suyu

3 ila 4 badem

Bir çimdik zerdeçal

Yapılışı:

Bir mutfak robotu yardımıyla bademleri un haline getirin. Fazlaca fazla çekilmiş olduğu takdirde yağ ortaya çıkacağı için işlemin oldukça uzun sürmemesine dikkat edin. Badem çekmek yerine hazır badem unlarından alıp da tarifi yapabilirsiniz.

Badem tozu,  bal, limon suyu, zerdeçal ve yoğurt ile birleştirin ve iyice karıştırın. Yatmadan ilkin her gün evde cilt hafifletici bir miktar uygulayın.

2.tanım:

Malzemeler:

1 tutam zerdeçal

2 tatlı kaşığı un

Yoğun krema

Limon suyu

Yapılışı:

Bir kapta, bir parça zerdeçal ile 2 çay kaşığı gram unu karıştırın. 5 ila 10 damla limon suyu ilave edin. Kırılgan ciltleriniz var ise, cildi tahriş edebileceğinden limon suyunun kullanımını sınırlayın.

Kremayı karışıma yavaş yavaş ve karışmasını sağlayarak ilave edin. İstediğiniz kıvamlaşana dek karıştırmaya devam edin. Kremi beyazlatmak istediğiniz yüzünüze yada vücudunuzun herhangi bir yerine uygulayın. Kremi her gün kullanabileceğiniz benzer biçimde geceleri kullanmanız önerilir.

3.tanım:

Malzemeler:

1 fincan limon suyu

Gül suyu

Yapılışı:

Bir bardak limon suyuna birkaç damla gül suyu ilave edin. Karışımı pamukla alın ve dairesel bir hareketlerle beyazlatmak istediğiniz yere sürün. Ortalama 15 dakika beklemeye alın ve sonrasında ılık su ile durulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir