İşte Size Muhteşem Güzellik Önerileri | Kadınlar Matinesi
Güzellik & Bakım

İşte Size Muhteşem Güzellik Önerileri

Şimdi Oriflame'e katılın!

1. Büyük Gözlerinizle Çekici Bakışlar

 

Eyelinerınızı yarım çekerek gözlerinizi daha büyük izah edebilirsiniz. Tam çekerseniz gözleriniz daha minik gözükür. Şunu da belirtmeliyim ki büyük gözler devamlı karşıdakini daha çok etkisinde bırakır.

2. Kalıcı Bir Koku İçin

 

Eğer kokunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız ilk olarak nabzınızın attığı bölgelere (bilek,boyun benzer biçimde damarlarınızın belli olduğu bölgelere)vazelin sürün. Parfümünüzü bileklerinize sıkın arkasından bileklerinizi boynunuzun iki yanına sıyırın. Diz kapağınızın tam arkasına, dirseğinizin tam arkasındaki damarınızın üzerine, ve kulaklarınıza yakın bölgelere de sıkarsanız kokunuz kesinlikle üzerinizden gün süresince çıkmayacaktır.

3. Yüzünüzdeki Şişliklerden Şikayetçiyseniz

 

Uyku düzeninize oldukca dikkat etmeniz gerekiyor. Ve en önemlisi de çift yastıkla uyumaktır. Yüzünüzdeki sıvıların atılmasını kolaylaştıran bir yöntemdir.

 

4. Mat Bir Oje Elde Etmek İstiyorsanız

 

Elinizdeki parlak ojeden bir kaba birazcık döküp, üstüne birazcık mısır nişastası ilave etmeniz ve ikisini karıştırmanız kafi. Mat ojeniz hazır!

 

5. Beyaz Tende Olmak İstiyorsanız

 

Bu yöntem bununla birlikte gözeneklerinizi de sıkılaştıracak. Yüzünüz daha sıkı bir görünüme kavuşacak. Yüzünüzü haftada birkaç kez limon suyu ile yıkarsanız ten renginizin bir süre sonrasında açıldığını farkedeceksiniz. Osmanlı döneminde saray bayanları bunu yaparlardı. Bunu deneyerek bir şey kaybetmeyiz değil mi hanımlar?

 

 

6. Koyu ve Parlak Saçlar

 

Eğer koyu ve parlak saçlara haiz olmak istiyorsanız bu tavsiye tam da size bakılırsa. 1 fincan yoğurdu, 1 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve saçınıza sürün. 5 dakika bekledikten sonrasında soğuk suyla durulayın.

 

 

7. Parlak ve Canlı Bir Cilt Her insanın Imgesel

 

Artık hayal değil! Kullanmadığınız minik bir şişeyi (püskürtebileceğiniz bir başlığı olursa daha iyi olur) iyice temizledikten sonrasında, içine mütevazi maden suyu doldurun. Yüzünüze püskürtüp bir pamukla yüzünüzü paklayın. Çantanızdan tamamlanmamış etmeyin, bu şişeyi hep yanınızda gezdirin. Hem sizi sıcak yaz günlerinde serinletecektir. İskandinav kadınlarının güzelliğinin sırrı da maden suyunda saklıdır. Şimal bayanları da Memba sularıyla ciltlerini diri tutarlar. Maden suyu kesinlikle cildinize iyi gelecek. 1 ay sonrasında cildinizdeki ciddi değişimi görmüş olacaksınız hanımlar! Ek olarak yüzünüzü günde iki kez soğuk suyla yıkarsanız cildinizin oldukca daha güzel göründüğünü farkedeceksiniz. Meşhur mankenlerin eğer olmazsa olmazı bu!

 

8. Sizi Korkutmasın!

 

Hamileliğiniz süresince vücudunuza kuşburnu yağı uygularsanız, çatlak sorununuz olmaz. Bunu meşhur manken Miranda Kerr de kullandığını söylüyor.

 

 

9. Uzun Kirpikler İstiyorsanız

 

Eğer uzun ve gür kirpikler istiyorsanız, kirpiklerinize vazelin sürmelisiniz. Bunu yapmadığınız günün herhangi bir saatinde ise hindistan cevizi yağı sürmelisiniz. temizleyicisi kullanıyorsanız, çift fazlı ve yağ içerikli bir temizleyicisi kullanmalısınız gözleriniz için.

 

 

10. Gerilmiş Bir Cilt İçin

 

Yaz ayında en oldukca evimizde bulunan kavun ve karpuzu kullanacağız! Kavunun yada karpuzun etli kısmını sıkıp suyunu çıkaracağız(bizlere kafi gelecek kadarını) ondan sonra yüzümüze bunu uygulayacağız. 20 dakika kadar bekledikten sonrasında soğuk suyla durulayacağız. Netice alabilmek için 1 ay süresince her gün uygulamak gerekiyor. Yaz bitiyor pek mümkün değil fakat aklınızda bulunsun. Başka vakit yaparsınız.

 

 

 

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir