Kalıcı makyaj ürünlerine dikkat | Kadınlar Matinesi
Güzellik & Bakım

Kalıcı makyaj ürünlerine dikkat

Uzman Estetisyen Neslim Güngen, kalıcı makyaj ürünlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Ustalaşmış Kalıcı Uzmanı ve Uzman Estetisyen Neslim Güngen, “Kalıcı kozmetikler için kullanılan hususi terimler çoğu zaman ‘mikropigmentasyon’, ‘mikropigment implantasyon’ ya da ‘dermagrafiks’ olarak bilinmektedir. Kalıcı naturel cilt renginizle uyumlu etkisinde bırakır oluşturabileceği şeklinde bazı küçük kusurları kapatmada ve biçim bozukluklarını yok etmede kullanılmaktadır. Kalıcı kozmetik prosedürler hususi alet ve tek kullanımlık iğne yardımıyla 0.3-0.7 mm deri altına pigment sokularak yapılır. Süreç danışım, pigmentin uygulanması ve pigment tasarım çalışmalarının iyileşme sürecini gözlemlemek ve renkleri değerlendirmek için minimum bir ya da daha çok denetim seansından oluşmaktadır. İlk prosedür çoğu zaman ortalama 2-2,5 saat kadar sürmektedir. Kontroller ya da renk tazeleme prosedürleri daha kısa vakit alır. Pigmentler için kullanılan boyalar zehirli ve kanserojen maddeler içermez. Cildin iyileşme sureci üç yada dört hafta olmakla birlikte, iki tedavi arası minimum iki yada üç haftadır” dedi.

Kalıcı kozmetik prosedürlerinin kalıcılığı pigmentin derinin dermal tabakasının üst retiküler kısmına dövme olarak yapılmasından ve yıkama ile çıkmamasından kaynaklanmakta bulunduğunu kaydeden Güngen, “Sadece genel olarak herhangi bir dövme ya da renklendirici (pigment) için ara sıra solmalar görülebilmektedir. Renk tonunu tekrardan geliştirmek ya da var ise biçim bozukluklarını gidermek için periyodik olarak yaptırmak gerekir. Pigmentlerin bilimsel yapısı ve periyodik yenilenme gereksinimi renkli saç bakımı ile aynıdır. Iyi mi ki güneşe ve öteki çevresel unsurlara maruz kalan evin dış boyasının ya da bir mobilya malzemesinin rengi vakit içinde değişime uğruyorsa deriye implante edilmiş pigment de zaman içinde solabilmektedir” diye konuştu.

Güngen, “Aslen pigmentlerin periyodik bakım gereksinimi kişinin renk ve desen tercihlerini tekrardan değerlendirmek için iyi bir fırsattır. Kalıcılık terimi, herhangi bir değişim olmadan oldukça iyi bir düşünce şeklinde görünse de, kendi zevkinizin seneler içinde iyi mi değişebileceğini düşünün.. Ara sıra büyük olasılıkla giyim tercihlerinizde, saç renk yada stiliniz de ince yada trajik değişimler yapmış olabilirsiniz aynı şekilde süregelen bir makyaj tercihiniz var ise bu bile değişmiş olabilir” ifadelerini kullandı.
İnsanların çoğunun yaptırdığı kalıcı kozmetiklerin periyodik renk bakım gereksinim gerçeği genel görünüm profilini tekrardan değerlendirmek ve herhangi bir değişikliğin uygun olup olmadığını belirlemek açısından uzman ile çalışmak için elverişli bir vakit bulunduğunu belirten Güngen, “Kalıcı makyajın uzun ömürlülüğü kişinin tarzına bağlı olarak değişmiş olur. Buna en oldukça tesir edenler; güneşe maruziyet, kalıcı makyaj prosedürü için kullanılan renkler ve hem de cilde tertipli uygulanan bakım ürünlerdir” şeklinde konuştu.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir