Siyah noktalardan kurtaran maske… | Kadınlar Matinesi
Güzellik & Bakım

Siyah noktalardan kurtaran maske…

Yağlı ciltler başta olmak üzere, siyah noktalara çözüm herkesin aradığı bir sorun. İşte siyah noktalara çözüm sağlayacak mucize maskeler.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Bilhassa yağlı bir cilde sahipseniz siyah noktaların ne kadar sorun yarattığını bilirsiniz. Burun, yanak ve alın bölgesi başta olmak suretiyle cilt yüzeyinde oluşan siyah noktalar fena bir görünümün yanı sıra sıhhat açısından da sıkıntılar yaratıyor.

Peki, siyah noktalara çözüm sağlayacak bir tavsiye yok mu? Normal olarak var. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz ve siyah noktalara kati çözüm veren maskeler…

Yeterince temizlenmeyen ve daha yağlı bir yapıya haiz ciltlerde meydana gelen siyah noktaların sebebi, yağ gözeneklerinin açık olması. Doğrusu eğer yağ gözeneği hava ile temas ediyorsa oksijenle tepkimeye girer ve siyah nokta oluşur. Kapalı yap gözenekleri ise oksijenle temas etmediği için beyaz olmaktadır.

Siyah noktaların zararları nedir?

Siyah noktalar ilk olarak fena bir görünüme niçin olmakla beraber sağlıksız bir cilt habercisi olduğu da söylenir. Örnek vermek gerekirse cildinize dikkat edin. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgece sivilce de oldukca olur.

Siyah noktalara yol açan yağ gözenekleri bakterilerin birikmesine niçin olur. Biriken bu bakteriler zaman içinde sivilcelere niçin olur.

Bundan dolayı siyah noktalar sivilcelerin ilk adımı olarak bilinir ve cilt için oldukça zararlıdır.
Siyah noktalar niçin olur?
Daha ilkin de dediğimiz benzer biçimde siyah noktalar her cilt tipinde görülse de çoğu zaman yağlı cilt tipine haiz kişilerin çekmiş olduğu bir sorundur.
Yağ gözeneklerinin birikmesinden kaynaklı mevcud siyah noktalar cildin oldukca temizlenmemesinden dolayı görülebilir.

Dönemsel olarak var olabilir. Regl periyodu, buluğluk, stres, beslenme düzensizliği benzer biçimde dönemler siyah noktaların oluşumuna uygun bir ortam hazırlamaktadır.

Siyah noktalar için çözüm önerileri

Siyah noktalara çözüm arıyorsanız piyasada bunlar ile ilgili birçok ürün satılmaktadır. Siyah nokta bantları, hususi sabunlar, jeller vs. Sadece bunların asla birine güvenmiyorsanız ya da organik yollardan şaşmak istemiyorsanız sizin için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz siyah nokta çözümleri sunuyoruz.

Kil maskesi
Kil maskesinin en büyük özelliği, kilin ciltteki yağ dengesini sağlıyor olmasıdır. Bilhassa aşırı yağlı ciltler için önerilmektedir. Pembe, yeşil ya da beyaz hangi kili kullanırsanız kullanın cildinizdeki yağ seviyesini dengeleyeceği için uzun soluklu ve tertipli kullanımlarda oldukça işe yarayacaktır.

Malzemeler
*Kil
*Su

Yapılışı
Aktarlarda kolaylıkla bulacağınız kilin içine yavaş yavaş su ilave edin ve bu esne da karıştırın. Macun kıvamına ulaştığında, göz ve dudak çevresi haricinde yüzünüzün geri kalanına uygulayın. 10 dakika beklettikten sonrasında sudan geçirin. Sonrasında devamlı kullandığınız nemlendiriciyi sürebilirsiniz.

Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar
*Kil maskesi cildinizi kuruttuğu için haftada en fazla iki kere yapmalısınız.
*Uygulama esnasında kil yüzünüzde ne kadar oldukca kalırsa o denli iştirak edecektir ve cildinizi o denli kurutacaktır. Bundan dolayı oldukca kurumasını beklemeden sudan geçirin.
*Kil maskesi her ne kadar yağı emdiği için tercih edilse de cildin yağa ihtiyacı vardır. Bundan dolayı uygulamadan sonrasında nemlendirici tahrişi engelleyecektir.
Yumurta akı maskesi
Yumurta akının iki mühim tesiri vardır. Bunlardan ilki gözenekleri temizleyip siyah noktalardan kurtulmanızı sağlamak, ikincisi ise cildi sıkılaştırarak ileride siyah nokta oluşumunu engellemek…

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir