Tarzınıza göre saç modelleri: Etkileyici, basit ve güzel saç modelleri | Kadınlar Matinesi
Güzellik & Bakım

Tarzınıza göre saç modelleri: Etkileyici, basit ve güzel saç modelleri

Şimdi Oriflame'e katılın!

Saç modelleri tarza ve zevke göre değişim gösterir. Bu yüzden her kendine yakışan saç modelini uzun süreler arayabilir. Tarzınızı yansıtacak en güzel saç modelleri örneklerini haberimizde bulabilirsiniz. Topuz, abiye, kısa saç modelleri…Kısacası her zevke uygun saç modelleri bu listede.

Giysilerimizde her geçen gün değişen aslına bakarsak hem de saçlarımız üstünde de etkili oluyor. Her geçen yıl saçlarımız için değişik uygulamaların, kesimlerin ya da toplamaların bulunduğunu görüyor ve onları uygulamaya başlıyoruz. Bilhassa mesela bundan 5 yıl ilkin tercih edilen saç modelleri bugün asla tercih edilmeyecek saç modelleri içinde görülebiliyor. Ya da ara sıra saç modelleri için de geçmişe bir dönüş yaşanıyor ve bir ihtimal ninelerimizin saçlarında gördüğümüz ve bizlere oldukca gülünç gelen o enteresan modelleri gereği biz halletmeye başlayabiliyoruz. Saç modelleri denilince topuz saç modelleri, abiye saç modelleri, düğün saç modelleri, kısa saç modelleri, örgü saç modelleri ve kolay saç modelleri hanımların en oldukca merak ettikleri içinde yer ediniyor. Şimdi siz değerli ziyaretçilerimizin değişik saç modelleri ihtiyaçlarınızda adeta imdadınıza koşacak alternatifleri sunuyoruz.

Topuz Saç Modelleri

Saç modelleri olarak topuz yapılacağı süre önceleri en oldukca tercih edilen topuz saç modelleri sıkı ve gerilmiş toplanmış modeller olurdu. Sadece son dönemde bu saç diplerine baskı tatbik eden modeller yerini oldukca daha rahat saç modellerine bıraktı. Bilhassa bu sürem ensede toplanmış ve örgülü topuz saç modelleri bir fazlaca revaçta. Hatta mütevazı bir kır düğünü meydana getiren gelinlerin bile saçlarında bu modelleri görmek mümkün. Eğer siz de rahat ve trend saç modelleri içinde kararsız kaldıysanız kuvvetli alternatiflerinizden bir tanesi de bu model olmalı kesinlikle.

2017-kadinlarin-en-fazla-kullanilan-kisa-saci

Abiye Saç Modelleri

Bu sürem abiye saç modelleri denilince su dalgası saçlar ve mümkün mertebe salık bırakılmış modeller akıllara geliyor. O yüzden eğer şık bir çağrı için abiye bir saç yaptırmayı düşünüyorsanız saçlarınızı yoğun bukleler ile toplattırmak yerine hafifçe dalgalı, salık ya da yarı toplanmış şekilde yaptırabilirsiniz. Doğal, bu sürem saçlarda değişik ve taşlı tokalar kullanmak da bir fazlaca moda. Saçlarınız ne kadar salaş olursa olsun bu tokalarla oldukca daha şık bir hale getirmeniz mümkün.

Kısa Saç Modelleri

2017-kadinlarin-en-fazla-kullanilan-kisa-saci

Saç modelleri mevzusunda hanımların en oldukca zorlandığı mevzular asla kuşku yok ki kısa saç modelleri oluyor. Sadece bilhassa son yıllarda kısa saçlar mevzusunda da oldukça değişik, şık ve kullanışlı alternatiflr çıktı. Bu sayede bayanlar da kısa saç kullanmak isterlerken tek düze olma riskinden kurtulmuş oldular. Saçların daima oldukca özgür, oldukca asi ve oldukca canlı görünmüş olduğu kısa saç modelleri içinden siz de kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Bu sezonun kısa saç tercih edecekler için en popüler saç modelleri asla şüphe yok ki bob ve küt saçlar. Bunun yanı sıra asimetrik katlar ve adeta adam saçı benzer biçimde görünen kısalıktaki saçlar da oldukça moda oldu diyebiliriz.

Örgü Saç Modelleri

Örgü son yılların asla münakaşa yok, en trend saç modeli. Üstelik kullanım alanı oldukca geniş olduğundan hem toplu saçlarda hem de salık saçlarda örgü değişik şekillerde sonsuz alternatif ile kullanılabiliyor. Hatta örgü son yıllarda o denli popüler bir hale geldi ki pek oldukca gelin gelin saçı olarak da örgülü modelleri tercih etmeye başladı. Bilhassa bu yıl örgüleri sıkı ve gerilmiş toplanmış saçlarda değil de salaş ve dağınık toplanmış ya da asla toplanmamış saçlarda kullanmak oldukca moda. Böylece saç dipleri ağrımadan oldukca trend ve oldukca rahat bir model yaptırmak mümkün oluyor.

2017-kadinlarin-en-fazla-kullanilan-kisa-saci

Örgü saç modelleri içinde oldukca fazla alternatif bulunduğundan bahsettik. Peki, hangisi en oldukca trend diye sormuş olacaktır olursanız kesinlikle iri örgülü olan modeller bulunduğunu söyleyebiliriz. Zira iri modeller saçları oldukca daha kusursuz ve oldukca daha özgür bir forma sokuyor. İri örgüler içinde de gene rahat toplanmış topuzları örnek olarak gösterebiliriz. Bilhassa örgü mevzusunda röfleli saçların da oldukca fakat oldukca başarıya ulaşmış sonuçlar oraya koyduğunu söylemek gerek. Eğer saçlarınız röfleli ile, bir kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız ve hemen hemen saç modelinize karar vermediyseniz iri örgülü bir dağınık topuzu ne olursa olsun denemenizi tavsiye ederiz. Üstelik bu topuzdan çıkan küçük saçlar, açık havada çıkacak küçük bir esintide size oldukca daha benzersiz bir hava ve karizma katacaktır.

Kolay Saç Modelleri

Bir çok süre evde dışarı çıkarken saçlarımızla uğraşmaya üşeniyoruz. Her gün saçlarımızı yaptırmak için kuaföre gitmek de hem zahmetli, hem masraflı hem de yıpratıcı olacağı için saçlarımız bizlere istemediğimiz görüntüler ile eşlik etmek durumunda kalıyor gün boyu. Üstelik kimi zaman devamlı aynı saçı kullanmaktan sıkılabiliyoruz ve bundan kurtulmak için tekrardan kuaföre gitmek istemiyor olabiliyoruz. Bu şekilde durumlar için kullanabileceğimiz pek oldukca kolay saç modelleri alternatifi var aslına bakarsak. Her birini evde kısa sürede yapabileceğimiz bu saç modelleri, bizi hem oldukca daha bakımlı, hem oldukca daha şık hem de oldukca daha canlı yapabilir. Bilhassa son dönemlerin modası örgü modellerini kullanarak ev ortamında oldukça ergonomik ve kullanışlı saç modelleri yapmanız mümkün. Bunun için bir çok süre birkaç tel toka ve spreyden fazlasına da gerekseme duymazsınız.

2017-kadinlarin-en-fazla-kullanilan-kisa-saci

Bilhassa bu saç modelleri sabah mühim bir görüşmeye geç kaldığınızda ve kuaföre gidecek vaktiniz olmadığınızda işinize oldukca yarayacak. Hem de gün içinde saç şeklinizden sıkılırsanız da bu saç modelleri derhal imdadınıza yetişebilir ve görüntünüze yepyeni bir hava katmanıza destek olabilir.

Düğün Saç Modelleri

Bu senenin en trend saç modelleri içinde örgülerin olduğundan ve düğünlerde de saç modeli olarak örgülerin çoğunlukla tercih edildiğinden bahsetmiştik. Sadece normal olarak hepimiz düğününde örgü modeli kullanmak zorunda değil. Eğer örgüden hoşlanmıyorsanız ya da örgünün gelinliğinize o kadar da güzel gitmeyeceğini düşünüyorsanız bu senenin trend olan düğün saç modelleri arasından da bir tercih yapabilirsiniz. Bu yıl de düğün saç modellerinde dalgalı saçlar ve bukleler bir fazlaca moda. Önceleri gelinlerin saçları düğünlerde hep toplu iken bu yıl gelinler saçlarında salık alternatifleri de yoğun olarak tercih ediyorlar.

2017-kadinlarin-en-fazla-kullanilan-kisa-saci

Bu yüzden salık dalgalı saçların gelin saçı olarak iyi bir alternatif ve trend bulunduğunu söyleyebiliriz. Hem de geçmiş senelerde olduğu benzer biçimde bu yıl de saçlara parıltılı tokalar takmak oldukça moda oldu. Sadece saçlarınız salık olduğu süre saçlarınızın ucuna kadar küçük parıltıları olan tokalardan sıra halinde takmanız sizi oldukca daha göze çarpan bir şıklığa sokabilir. Doğrusu yalnızca tek bir toka takmak durumunda değilsiniz.

Etiketler

1 Yorum “Tarzınıza göre saç modelleri: Etkileyici, basit ve güzel saç modelleri”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir