Meltem Cumbul neden el sıkışmadığını açıkladı | Kadınlar Matinesi
Magazin & Eğlence

Meltem Cumbul neden el sıkışmadığını açıkladı

Şimdi Oriflame'e katılın!

Meltem Cumbul Internasyonal Adana Film Festivali’nin önceki gün düzenlenen ödül gecesinde yönetmen Semih Kaplanoğlu ile neden tokalaşmadığını açıkladı. Meşhur oyuncu Meltem Cumbul’un ödül töreninde yapmış olduğu hareket protesto şeklinde anlaşışılmış ve gündem olmuştu. İşte Meltem Cumbul’un açıklaması.

Meltem Cumbul, yönetmen Semih Kaplanoğlu’yla ödül töreninden neden el sıkışmadığını açıkladı. Internasyonal Adana Film Festivali’nin önceki gün düzenlenen ödül gecesinde yönetmen Semih Kaplanoğlu ile tokalaşmayan Meltem Cumbul, toplumsal medya hesabında açıklama yapmış oldu.

İşte Meltem Cumbul’un yapmış olduğu o açıklama;

“Eşitler arası bir selamlaşma ve yakınlaşma ritüeli olan el sıkışmayı; kendinden olmayanları ötekileştirenle, fakiri zengine böldürenle, güçlüleri tutup zayıfları hor görenle yapmayı reddediyorum” diyen Cumbul, sözlerine “Yüreğime ve sevgiye düşman olanla, gözlerim ve ellerim dost olması olanaksız” diye devam etti.

Adana Film Festivali dün akşam meydana getirilen ödül töreniyle son buldu. Çukurova Üniversitesi Kurultay Merkezi’nde düzenlenen törende sunuculuk gerçekleştiren Meltem Cumbul, sahnede kendisine elini uzatan Kaplanoğlu’na karşılık vermedi; elini geri çekip sırtını döndü. Oyuncu Caner Cindoruk da ayağa kalkıp duruma tepki gösterdi.

Semih Kaplanoğlu, toplumsal medya hesabında şu açıklamayı yapmış oldu:

“Adana Film Festivali’nde sahnede maruz kaldığım kabalığın arkasından bizi yalnız bırakmayan sanatseverlere ve dostlara teşekkürler…

Meltem Cumbul kimdir:

1969 senesinde İzmir’de doğan Meltem Cumbul’un babası Akşehirli, anası İzmirlidir. 1983 senesinde İzmir Türk Koleji’nde başladığı liseden 1987 senesinde Ata Koleji’nden mezun oldu. 1991’de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Drama Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu.

Meltem Cumbul’un kariyeri; Berlin Altın Ayı ödülünü almış Duvara Karşı’nın (Head On) da aralarında olduğu on altı beyaz perde filmi, Türkiye Tv tarihinin en oldukca izlenen dizi başarısını kazanmış Yılan Hikayesi’nin de aralarında olduğu altı dizi, Smokey Joe’s Cafe, Taming of the Shrew benzer halde müzikal ve tiyatro oyunları ile Palm Springs, Queens, Ankara ve Antalya Altın Portakal Film festivalleri dahil olmak suretiyle ulusal ve internasyonal birçok ödüle haizdir.

2005 yılından itibaren üç yıl süreyle, Los Angeles’ta Eric Morris’in kendisiyle yapmış olduğu emekler sonucunda öğrendiği metodu, halen okul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde öğretmektedir.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir