Olduğunuzdan daha kilolu gösteren kıyafetler | Kadınlar Matinesi
Moda

Olduğunuzdan daha kilolu gösteren kıyafetler

Şimdi Oriflame'e katılın!

Daha ince görünmek istiyorsanız bazı giysileri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekebilir.

Eğer oldukça zayıfsanız dilediğinizi giymekte özgürsünüz. Fakat kilolu yada hafifçe balık etliyseniz giydiklerinize dikkat ederek daha ince bir siluete haiz olabilirsiniz. Bunun için neyi, iyi mi giydiğiniz mühim. Daha ince görünmek istiyorsanız bazı giysileri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekebilir. İşte giyildiğinde daha kilolu gösteren kıyafetler.

Straplez kıyafetler

Çizgili ve diz altındaki benzeri elbiseler boyunuzu kısa gösterecek ve renkler sebebiyle kilolu gözükmenize niçin olacaktır.

Baseniniz var ise dikine çizgili elbiselerden uzak durun

Senelerden beri söylenilen dikine çizgiler daha zayıf gösteriyor tüyosu her daim işe yaramıyor. Eğer basen, karın bölgenizde fazlalıklarınız var ise kesinlikle benzeri kıyafetlerden kaçmalısınız. Dar kesimli uzun dikine çizgili elbiseler üst bedeninizde şekilli dursa da alt bedene doğru kaydığında genişleme olacaktır. Bu da tüm dikkatleri fazlalıklarınızın olduğu bölgeye çekecektir.

Desenli çoraplar

İnce bacaklı bayanların tercih etmesi ihtiyaç duyulan bir model. Desenler bacaklarınızı olduğundan daha kalınca gösterecek ve tüm dikkatleri bacaklara toplayacaktır.

İri desenli elbiseler

Bilhassa etnik desenli ve çiçek desenli kıyafetler için bunu söylemek mümkün. Büyük bir giyim hatası olarak kabul edilebilecek iri desenli bir giysiyi tek başına kullanma hatasına düşmeyin! Eğer giymek istiyorsanız koyu renk geniş paçalı bir pantolonla kombinleyebilirsiniz.

Fazla takı

Göğüsleri iri olan bayanların sıkça düşmüş olduğu bir hata. Dekolte bölgelerine yoğun oranda takı takmak.Kalabalık bir görüntü ve tüm dikkatleri tek bölgeye toplamanıza niçin olacak bir durum. Bunlar yerine zarif takılar kullanmayı deneyin.

Boğazlı kazak

Eğer kilolarınızdan şikayetçiyseniz uzak durmanız ihtiyaç duyulan en mühim parçalardan birisi boğazlı kazaklar. Boynunuzu gizlemeyin. Görüş algısını boğazlı kazaklarla kamufle edip tüm vücudunuzu bir tüm şeklinde göstermekten kaçının.

İri desenli uzun elbiseler

Kilolu bir kadının kaçınması ihtiyaç duyulan modellerden biri daha. Renkler, kumaş çokluğu ve detaylar kafa karıştıracaktır. Benzeri elbiseler yerine tek renk uzun elbiseleri ya da diz üstünde oldukça dar olmayan etekleri tercih etmeliler.

Yüksek belli dar pantolonlar

Basen bölgesinde fazlalıkları olanlar için iyi bir tercih olmayacaktır.

Kadife fitilli pantolonlar

Olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Kilolarınızdan şikayetçiyseniz uzak durmalısınız.

Vatkalı kıyafetler

Kısa boylu bayanların vatkalı kıyafetler giymesi hem bedenlerini basık gösterecek hem de boyun ve omuz çizgisini yok edecektir. Kısa boylu bayanların vatkadan kaçınması gerekiyor.

Örgü kazaklar

Oldukca güzel olsalar da kullanımı zor parçalar. Üst bedeninizle ilgili probleminiz var ise örgü kazaklar giymekten kaçının. Sizi olduğunuzdan daha geniş ve kilolu göstereceklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir