Piercing Modelleri | Kadınlar Matinesi
Moda

Piercing Modelleri

Moda ne olursa olsun piercingler her zaman hayatımızda oldu. Piercing modelleri uygulandıkları bölgeye göre çeşitlidir. Piercing modelleri içinde; kulak piercing modelleri, göbek piercing modelleri, burun piercing modelleri çeşitlilik gösterir. Sahip olmak için sabızsızlanacağınız piercing modellerini sizin için derledik.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Tarih süresince insanoğlu özgürgüğün simgesi, gücün simgesi ya da güzel duyu görünüm için piercingleri tercih etmişlerdir. Günümüzde de oldukça yaygın olan piercing modelleri, vücutta uygulanacak bölgeye nazaran biçim alır. Tarzınız ne olursa olsun değişik piercinglerle görünümüzü tamamlayabilirsiniz.

Piercingler; kimi vakit vücut tasarım sanatında yürekli piercinglerle kimi vakit güzel duyu anlamda yoldam tamamlamak adına, kimi vakit ise dövmeyi vurgulamak için kullanılır. Uygulanacağı bölgeye ve amacına nazaran değişik piercing modelleri üretilmekte.

Sizler için vücudun değişik bölgeleri için tasarlanan piercing modellerini inceledik.

Kulak piercing modelleri
Kulak aksesuarlarına yepyeni bir nefes getiren bu trendleri deneyin, pişman olmayacaksınız!

2017 Modası minimal piercingler üstünde şekilleniyor. Minimalist bir tarzınız var ise küçük ve şık piercing modellerini tercih edebilirsiniz. Bu süper şık, mikro tasarımların bir araya gelmesiyle kulak aksesuar kullanımı maksimum seviyeye taşınmış durumda.

Kulak içine uygulanan tek piercing modelleri de oldukça . Kulakta bilhassa tek piercing kullanımı sizi olağan dışı gösterecek.

Klasik piercinglerden sıkılanlar için bu biçim piercing modelleri iyi bir seçenek.

Daha iddialı bir tarzınız var ise eğer, bu trendde sizi mutlu edecek oldukça alımlı modeller de mevcut. Eğer sıradanlıktan sıkıldıysanız, bu piercinglere bir talih verin!

Burun piercing modelleri

Burun piercing modelleri hızma ve halka piercing modelleri olarak ikiye ayrılır. Doğal ki yaratıcılığınıza nazaran başka piercing modellerini de burnunuza takabilirsiniz. En yaygın burun piercing modelleri halka, yarım halka ve hızma şeklindedir.

Yarım halka piercing modeli iki hızma ile birleştirilerek aşırılıktan uzak ve çekici bir görünüm yakalanmış.

Burda ise tam halka piercing modeli ile tatlı bir görünüm yakalanmış. Piercingin yüzeyinin  klasik modellerden değişik olması da sevimliliği arttırmamış değil.

Burun piercinglerinde hem bir oldukça modeli birleştirerek bu şekilde bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İşte siz mütevazi klasik bir hızma modeli. Köktencilik bir değişiklik tercih etmiyorsanız hızma piering modelleri sizin için mükemmel bir seçim.

Birden fazla piercing modelinin uyumuna şaşırdınız mı?

Göbek piercing modelleri
Göbek piercing modellerinde, bu bölgenin hassasiyetinden dolayı daha hafifçe ve tene uyumlu madde olan titanyum piercing tercih edilmelidir. Maliyeti birazcık fazla olsada titanyum piercing modelleri vakit içinde derinin aşınmasını riskini minimuma indirger.

Göbek piercingi modelleri klasik ve sallantılı olarak ikiye ayrılır diyebiliriz.

Kullanım açısından klasik göbek piercing modelleri daha rahat olsa da, sallantılı göbek piercing modelleri bikini ya da göbeği açık giysilerde hoş görünmenizi sağlar.

Klasik göbek piercing modelleri
-şık görünüm.

İddali klasik…

Sallantılı göbek piercing modelleri
Sallantılı göbek piercing modelleri görünüm açısından sizi tam anlamıyla doygunluk edecektir. Bikini rengine ya da giysinize nazaran renk seçerek uyum yakalayabilirsiniz.

Günümüz kraliçeleri tacını göbeğinde taşır…

Değişik piercing modelleri
Klasik kaş piercing modellerinden sıkıldınız ve değişik bir yaklaşım arayışı içersindeyseniz spiral şeklindeki piercinglere yönelebilirsiniz.

ile piercing görünümü yakalayıp, kaş ve dudak piercingi vurgulanmış.

Yarım halka piercinglerin rahatlık veren uyumu.

Piercing  zararları mıdır?

Piercing taktırmayı düşündüğünüz kişiler bu mevzuda uzman değilse birçok risk ve tehlikeyle karşılaşabilirsiniz.

Neresinden bakarsanız bakın piercing bir cerrahi işlemdir. Piercing ustasının cerrahi sterilizasyon ilkelerini bilmesi ve herhangi bir enfeksiyon durumunda ne yapacağını bilmesi gerekir.  Mesela dil piercing’inde dil delindikten sonrasında piercing uygun büyüklükte şeçilmelidir. İşlem sonunda dil şişeceği için küçük bir piercing kullanmak mesele çıkarabilir.

Ek olarak piercing dilin ucunda ve orta hatta yapılmalıdır, zira dilde büyük damarlar dilin her iki yanında ve dilin alt yüzünde bulunur, bu bölgelere yapılacak piercing, aşırı kanamaya yol açabilir. İltihaplanma yada alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için cerrahi çelik 14 karat altın, niobium yada titanyum benzer biçimde metallerden yapılmış takılar tercih edilmelidir.

Aynı şekilde burun piercinglerinde bölgenin hassasiyeti sebebiyle insan anatomisi hakkında bilgisi olmayan birisi bu işlemi uyguluyorsa, kılcal damarlara hasar verebilir. Burun ve gözaltı bölgeleri beyni besleyen damarlardan yoğun olduğundan piercingi uygulayacak kişinin bu mevzuda bilgili olması dirimsel ehemmiyet taşır.

Gene, ağız içine takılan piercingler uzun soluklu hastalık verebilir. Örneğin dil e takılan piercingler yüz hareketlerinizden kaynaklı diş etinize damağınıza batabilir ve diş etinizin altında bulunan kemiğe bastırılırsa zaman içinde oluşacak ezilmeden dolayı diş etiniz hasar görür ve buna bağlı olarak da dişlerinizin dökülmesine kadar gidebilir.

Piercing takma işlemini aynen tattoo (dövme) de olduğu benzer biçimde uzman olmayan kişiler yapmamalıdır.

Etiketler

İlginizi Çekebilir

Close