Topuklu ayakkabıyla yürüyebilme rehberi | Kadınlar Matinesi
Moda

Topuklu ayakkabıyla yürüyebilme rehberi

Topuklu ayakkabıyla yürümekte zorlanmadan, daha dik ve güzel görünmeniz için size bir rehber hazırladık.

Şimdi Oriflame'e katılın!

Bir kadının, duruşunu, tarzını değiştiren en güzel aksesuarların başlangıcında topuklu ayakkabı geliyor. Doğal her güzel şeyin de zorluğu bulunuyor. Sağlığınız için her gün giymeseniz bile bazen kullanacağınız topuklu ayakkabılar, gün sonunda karabasan olabiliyor. Topuklu ayakkabıyla yürümekte zorluk çekmeden, daha dik ve güzel görünmeniz için size bir rehber hazırladık.

Ilkin topukla yere basın
Topuklu ayakkabılar ile yürürken kaba durmanızın ilk sebebi, ayaklarınızın tamamını yere basarak adımınızı atmanızdır. Bunun yerine ilk olarak topuğunuzu yere basın ve hemen sonra parmak uçlarınızın yere değmesine izin verin. Bu biçim yürüyüş daha kibar durmanızı elde edecektir.

Ufak adımlar atın
Topuklu ayakkabılarınız ile yürürken ufak adımlar atmaya çalışın. Ulaşmak istediğiniz yere, daha ufak fakat daha çok adım atarak bununla beraber ulaşacaksınızdır.

Yavaş yürüyün
Topuklu ayakkabılarınız ile yavaş yürümeye çalışın. Ufak adımlar ve dengeli yürüyüş ile hem daha azca yorulmuş hem de düşme tehlikenizi ortadan kaldırmış olmuş olursunuz.

Dik durun
Topuklu ayakkabının size verdiği hızdan daha süratli yürürken dengenizi sağlamak için kafanızı devamlı aşağıda tutmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden topuklu ayakkabılar ile yürürken kendinizi geriye doğru tutmaya çalışın.

Imgesel bir çizgi üstünde yürüyün
Topuklu ayakkabılar ile yürürken önünüzde bir çizgi bulunduğunu ve bu çizginin üstünden yürümeniz icap ettiğini düşünün. Güvenli olun yürüyüşünüzün daha muntazam olacaktır.

Ayaklarınızı hafifçe bükün
Topuklu ayakkabılarınız ile her adım attığınızda ayakkabınızın içinde baskı oluşturmak için ayaklarınızı hafifçe bir halde bükün. Bu, ayağınızı ayakkabıya daha yakın tutarak yürümenizi kolaylaştıracaktır.

Doğru ayakkabı numarasını seçin
Topuklu ayakkabılarınız ayak numaranıza uygun değilse yürümeniz zorlaşacaktır. Bu yüzden ayağınıza uygun modelleri seçin. Eğer ayakkabınız büyük oluyorsa ayakkabı petlerinden yararlanabilirsiniz. Ufak ise ayakkabı tamircinize vererek genişletmesine izin verin.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir