Depresyon belirtileri nelerdir? | Kadınlar Matinesi
Sağlık

Depresyon belirtileri nelerdir?

Şimdi Oriflame'e katılın!

Depresyona girdiğimizi yalnızca ruhsal emarelerle değil fizyolojik emarelerle de anlayabiliriz. Depresyon belirtileri nedir? Depresyona girdiğimizi iyi mi anlarız? Depresyon iyi mi tedavi edilir?

Depresyonun en kuvvetli emaresi ise aşırı kaygı ve strestir. Depresyon belirtileri ve tedavisi için neler yapılmalı? Asla hafife almamanız gereksinim duyulan depresyon bir ruh bozukluğudur. Kişiyi negatif sonuçlara götürebilir. İşte haberimizin bilgileri…

Depresyon nedir? 

Fertleri ya da toplumun bir kısmını direkt etkileyen, haftalarca hatta aylarca devam eden ruhsal bir bozukluktur. Genel olarak kişilerin ve grupların kendilerini yoğun stres, kaygı ve baskı altında hissederek negatif duygulara yönelme durumudur.

Depresyon belirtileri nedir? 

İştahınız belirgin oranda artıyor yada azalıyorsa,
Kilonuzda belirli artış ve azalma var ise,
Odaklanmakta sorun yaşıyor, dikkatsiz davranışlar da bulunuyorsanız,
Ümitsiz, değersiz ve çaresiz hissediyorsanız,
Uyku düzeniniz yoksa
Günlük aktivitelerinize ilginiz azalmış ve belirgin bir enerji kaybı yaşıyorsanız.
Nedensiz fizyolojik ağrılar çekiyor, oldukça öfkeleniyorsanız depresyona girmiş olabilirsiniz.

Depresyon iyi mi tedavi edilir?

Önceliğiniz kendinize uygun bir psikolog bularak danışmak olacaktır. Problemlerin ne işe yaradığını bulmalı ve o problemlerin üstüne gidilmelidir. Depresyon tedavisi kararlılık ve süre gerektiren bir süreçtir.

Tertipli egzersiz, ilaçlar kadar etkili bir yöntem olabilir. Sıhhatli beslenerek hem fizyolojik hem de ruhsal fazlalıkları atmış olmuş olmuş olmuş olursunuz.

Tertipli  ve beslenme uyku kalitenizi arttırarak depresyondan çıkmanıza destek olabilir. Hayatınız da depresyonu yenmeye destek olacak birkaç minik değişim yapabilirsiniz.

Emek verme hayatınızdaki stres ve kaygıyı en aza düşürmeye çalışın. Yeni insanoğlu tanıyın ve arkadaşlık kurmaya çalışın. aşk hayatınızda fena giden şeyleri kesinlikle eşinizle çözün.

Daha kolay bir hayatınız olsun ve minik şeylerle mutlu olmaya çalışın. Organik olarak ki size polyannacılık oynayın demiyoruz fakat yaşamın pozitif yönde yanlarını görmek için çabalayın.

Freud; “Dengeli ve mutlu bir için oldukça çalışmak ve oldukça sevmek gereklidir.” demiş. Şu demek oluyor ki; insanları, çiçekleri, kedileri, köpekleri, inekleri, ağaçları evinizi, ailenizi, arkadaşlarınızı, işinizi kısacası çevrenizde ki her şeyi sevin.

Hala hayatta olduğunuz ve aç kalmadığınız için şükretmeli ve negatif duygulardan sıyrılmalsınız.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir