Şort giyen öğrenciye vuran sanık ifade verdi: Nefis diye bir şey var | Kadınlar Matinesi
Siyah Sayfa

Şort giyen öğrenciye vuran sanık ifade verdi: Nefis diye bir şey var

Üniversite öğrencisi Sağlam'ı darp eden sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi

Şimdi Oriflame'e katılın!

İstanbul Pendik’te, üniversite öğrencisi Melisa Sağlam’ı (21) ‘şort ve dekolte tişört giydiği için’ 15 Haziran’da minibüste darp ettiği iddiasıyla 4 yıldan 11 yıla kadar hapiscezası istemiyle yargılanmasına başlanan Ercan Kızılateş, ilk duruşmada, “Yapmamam gereken bir şeydi, çok özür diliyorum” dedi. Asena Melisa Sağlam ise sanığın özrünü kabul etmeyerek, “Ondan şikayetçiyim” dedi.

Hürriyet’ten Aziz Özen’in haberine göre, Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Ercan Kızılateş, “Olay tarihinde eve gitmek üzere minibüse bindim. Arka koltuğa oturdum. Belli bir süre sonra müşteki bindi. Bir iki dakika ayakta bekledi, ardından öndeki koltuğa oturdu. Ben giymiş olduğu kıyafet dolayısı ile kendisine Ramazan ayında bu şekilde giyinmenin yakışık almadığını söyledim. O da beni tersler şekilde, ‘Bakma o zaman. Nefis denen bir şey var’ dedi. Ben de, ‘Evet haklısınız, nefis denen bir şey var, sizin bu şekilde giyinmeniz insanları tahrik ediyor’ dedim. Tartışmayı sonlandırdım. Daha sona kendisi kulağında kulaklık olduğu halde konuşuyordu. Konuşmasında, ‘Geri zekalı, aptal’ kelimesini duyunca aramızdaki tartışmadan dolayı bana söylendiğini düşünerek o kızgınlıkla kalkıp tokat attım, saçını çekmeye çalıştım. O sırada kendisi bana küfür etti. Yaptığımdan pişmanım. Bir anlık bir şeydi. Yapmaman gereken bir davranıştı. Çok özür dilerim” dedi.

‘TAKINTI YAPTIM’

Mahkeme hakimi Abdulvahap Duran’ın, ‘Görüntülerde ‘tartışmadan 9 dakika sonra müştekiye vurmuşsun?’ diye sorması üzerine ise Ercan Kızılateş, şunları söyledi: “Tartışmadan hemen sonra önümde kulaklık ile otururken hakaretvari kelimeler kullandığını duydum. Hakareti ilk duyduğumda sakindim. Ancak düşününce içimde öfke oluşturdu. Bu süre zarfında takıntı yaptım. İnerken de vurdum.”

Olay tarihinde, bir alışveriş merkezine gitmek için minibüse bindiğini söyleyen Asena Melisa Sağlam ise, “Bir süre ayakta bekledim. Daha sonra bir yolcunun inmesiyle sağ çapraz koltuğa oturdum. Ben oturduktan sonra arkamda oturan kişi, ‘Ramazan’da bu şekilde giyinilir mi? Bu şekilde giyinmeye utanmıyor musun? Burada var. Bu şekilde giyinirsen taksiye bin’ dedi.

Ben de, ‘bakma o zaman’ dedim. Kendisi, ‘bu şekilde giyinirsen bakarım’ dedi. Kendisine, ‘nefis denen bir şey var. Allah nefis vermiş, bakma’ dedim. Ben tartışmayı uzatmamak için kulaklığı taktım, müzik dinlemeye başladım. Bir müddet sonra sol tarafımdan sanık bana vurdu. Başımı cama çarptım. O anda benim kulağımda kulaklık olduğu için sanığın ne dediğini duymadım. Ben kendimi savunmaya çalışırken beni koltuklara doğru savurdu. Olayın korkusuyla arkasından bağırıp ağlamaya başladım. Savcılık ifadesine kadar sanığın saçıma dokunarak sarkıntılık yaptığını hissetmedim, sonra kamerada gördüm. Şikayetçiyim. Bu olaydan sonra toplu taşıma araçlarına binemiyorum. Tek başıma sokakta duramıyorum. Olayın bende yaratmış olduğu korku ve tedirginlik nedeni ile bu problemi yaşıyorum. Ben sanığın özrünü kabul etmiyorum” dedi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına kararveren mahkeme hakimi, duruşmayı erteledi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir