Tacize Uğrayan Kadınları Darp Eden Polis Serbest | Kadınlar Matinesi
Siyah Sayfa

Tacize Uğrayan Kadınları Darp Eden Polis Serbest

Şimdi Oriflame'e katılın!

10 Ağustos’ta Alsancak’ta motorsikletli iki erkek, yolda yürümekte olan Derya Kılıç’ı ve Seray Gürer’i (22) etmişti. Olayın ardından iki , yolda karşılaştıkları resmi üniformalı polislerden yardım istemiş ancak polis memuru önce kadınları “Size bu kılıkla az bile yapmışlar. Halinize bakın” sözleriyle taciz etmiş, ardından darp etmişti.

 

Kılıç yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: “Plakayı alamadık, gördüyseniz yardımcı olabilir misiniz?’ dedim. Direk yere yatırdı zaten. Kırık ayağımın üzerine bastı. Tekmeledi her yerimi. Taciz edildim, üstüne yardım istediğim polis tarafından darp edildim. Şu saatten sonra nasıl güvenebilirim polislere, insanlara?”

 

Kadınların polis memurundan şikayetçi olmasının ardından, polis memuru Orhan Y. de kadınlardan şikayetçi oldu. Güvenlik kayıtları aracılığıyla kimlikleri belirlenen motosiklet sürücüsü O.G. (24) ile arkasında oturan S.Ç. (24) yakalandı. İfadesi alınıp serbest bırakılan O.G., itiraz üzerine tutuklandı.

Tacizcilerin ardından, kadınları darp eden polis memuru Orhan Y. de “Toplumda infial uyandırma ve hafif yaralama” tutuklandı.

Avukatının itirazı üzerine polis O.Y. bugün serbest bırakıldı. (ÇT)

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir