Herkesi şok eden Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi hakkında ortaya çıkan detaylar | Kadınlar Matinesi
Yaşam & Hayata Dair

Herkesi şok eden Vatan Şaşmaz’ın öldürülmesi hakkında ortaya çıkan detaylar

Şimdi Oriflame'e katılın!

Dün akşam saatlerinde Beşiktaş’ta bulunan Conrad Otel’de meşhur sunucu Vatan Şaşmaz, eski manken Filiz Aker tarafınca öldürüldü. Son dönemde ekranlarda Çocuklar Duymasın dizisi ve Bir Fikrin mi Var? yarışmalarıyla görülen meşhur sunucunun ölüm haberi herkesi yasa boğdu.

Vatan Şaşmaz’ı öldürüp peşinden intihar eden Filiz Aker eski bir manken

Filiz Aker, 1963 senesinde dünyaya geldi. 54 yaşlarında olan Filiz Aker, bir süre süresince mankenlik yapmış oldu, bununla beraber çeşitli beyaz perde filmlerinde rol aldı. Aker 90’lı yılların başına kadar magazin dünyasının mühim isimlerindendi, İranlı varlıklı bir iş adamıyla birlikte olduktan sonrasında oyunculuğu bırakıp 1998 senesinde ABD’ye yerleşti ve ticaretle uğraşmaya başladı.

İddialara gore Aker, 17.00 sıralarında yeğeni Dora Ercan ile otelin kafesinde otururken bir işim var diyerek kısa süreliğine odasına çıktı.

Teyzesinden haber alamayan Dora, telefonla arayarak Aker’i aşağıya çağırdı, o da “Birazdan geliyorum” dedi. Sadece yeğeni, Aker’in uzun süre gelmemesinin peşinden telaşa tutuldu ve güvenlik görevlileriyle beraber odasına çıktı. Kapıyı açan otel görevlileri 43 yaşındaki Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker’i kanlar içinde yerde yatarken buldu.

Olayın peşinden Vatan Şaşmaz’ın otele giriş görüntüleri ortaya çıktı

Filiz Aker’in Vatan Şaşmaz’ı tartıştıktan sonrasında odadan çıkmak isterken 4 el kurşunla sırtından vurmuş olduğu söyleniyor. İddiaya gore; Vatan Şaşmaz’ı vurduktan sonrasında Filiz Aker tek kurşunla kendisini de öldürdü.

Odaya çıkmadan yeğenine “Ben fazlaca mutluyum fakat benim mutluluğum seni üzebilir” dedi

Aker’in yeğeni Dora Altınbaşak, teyzesinin söylediklerini bu şekilde konu alıyor: “Kafede oturuyorduk. Duygusal konuşmalar yapıyordu. ‘Fazlaca mutluyum’ diyordu. ‘Asla bu kadar mutlu olmadım fakat benim mutluluğum seni üzebilir sakın üzülme’ falan filan diyordu. “

Dora Altınbaşak: “Teyzem Vatan’a platonik aşıktı, Vatan’ın hiçbir suçu yok”

Olayın peşinden güçlükle konuşan Altınbaşak, ikilinin ilişikisi üstüne açıklamada bulunmuş oldu. “Teyzem senelerdir Vatan’a aşıktı platonik olarak. İnan teyzeme üzülüyorum. Fakat on kat daha çok Vatan’a üzülüyorum. Teyzemde tutku halindeydi. Vatan’ın hiçbir suçu yok.Ailesinin içi rahat olsun. Teyzemin bitmeyen bir Vatan aşkı vardı. Teyze ‘saçmalama’ derdim. “Karısını boşayacak benimle evlenecek” derdi. Niçin bu şekilde oldu asla bilmiyorum. Yerde bir adam yatınca Vatan’a olan aşkını bildiğimden ‘odur’ dedim. Teyzeme fazlaca üzüldüm fakat Vatan’a 10 kat daha üzüldüm.”

Aker’in son toplumsal medya paylaşımı veda niteliğindeydi

Vakadan birkaç saat evvel paylaşılan gönderide Filiz Aker: “, her anın için sana fazlaca teşekkür ederim. ” diye yazdı.

Aker’in yakın arkadaşı Sabur: “2 yıl ilkin hap için intihar girişiminde bulunmuş oldu. Bazı sıkıntıları vardı.”

Eski manker Filiz Aker’in yakın dostu magazin gazetecisi Nurcan Sabur Aker için; “2 yıl ilkin hap için intihar girişiminde bulunmuş oldu. dedi. Polis tutanağında ise “Şaşmaz ile Aker’in 2009 senesinde beraberlik yaşadıkları, ihtilaf üstüne ayrıldıkları, sadece Aker’in Şaşmaz’dan kopamadığı, platonik aşk besleyerek, takıntı haline getirmiş olduğu, devamlı Şaşmaz’ı arayarak onu fazlaca sevdiğini ve evlenmek istediğini söylediğinin yer almış olduğu iddia ediliyor.Aker’in Vatan Şaşmaz’a olan takıntısı Amerikada yaşamış olduğu dönemde birkaç sefer intihar teşebbüsünde bulunmuş olduğu söyleniyor.

Nedim Delibaş: Filiz başımı belaya sokacak demişti

Vatan Şaşmaz’la birçok organizasyonda beraber çalışan Nedim Delibaş, CNN Türk canlı yayınına katılıp açıklamalarda bulunmuş oldu.”Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker’in 2015’ten ilkin gönül ilişkileri vardı. Evlendikten sonrasında rahatsız ediyordu. Korktuğumuz başımıza geldi. Şaşmaz, ‘Başımı belaya sokacak’ demişti” diye konuştu.

Vatan Şaşmaz’ın eniştesi: “Annesine sabaha kadar söyleyemedik”

Olayın peşinden açıklamalarda bulunan eniştesi: “Ben bu aileye girdiğimde Vatan 7 yaşındaydı. Vatan’ı size tanım edebilmem için onu tanımanız lazımdı. O denli saygılı bir çocuktu ki… Sofraya oturduğunda bile ‘Enişte müsade eder misin’ derdi. Eşine deli benzer biçimde aşıktı. Çanakkale’den anası ve dedesiyle geldik. Anası sabah 05.00’e kadar her şeyden habersizdi. Söyleyemedik. Düşünebiliyor musunuz.”

Şaşmaz’ın eşi Yasemin Hanım 4 aylık hamile

Vatan Şaşmaz’ın ölümü her yanıyla acı dolu, sadece olayın en acı detayı Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Hanım’ın şu anda 4 aylık hamile olması. Ikimiz de başta eşi olmak suretiyle Vatan Şaşmaz’ın ailesine ve bu acı vakadan etkilenen her insana sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Etiketler

2 Yorum “Herkesi şok eden Vatan Şaşmaz’ın öldürülmesi hakkında ortaya çıkan detaylar”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir